Haber

Sandıktan renkli görüntüler

Türkiye’nin dört bir yanında oy kullanmak için sandık başına giden vatandaşlardan bazıları renkli görüntüler oluşturdu. Nevşehir’de İlhan Kılıçtaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına mehter kıyafetiyle giderek oyunu kullandı. 2000 Evler Mahallesi’nde yaşayan ve Nevşehir Mehter Takımı’nda çevgani olarak görev yapan İlhan Kılıçtaş, Yavuz Sultan Selim Ortaokuluna geldi. Kılıçtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, […]

Türkiye’nin dört bir yanında oy kullanmak için sandık başına giden vatandaşlardan bazıları renkli görüntüler oluşturdu.

Nevşehir’de İlhan Kılıçtaş, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına mehter kıyafetiyle giderek oyunu kullandı.

2000 Evler Mahallesi’nde yaşayan ve Nevşehir Mehter Takımı’nda çevgani olarak görev yapan İlhan Kılıçtaş, Yavuz Sultan Selim Ortaokuluna geldi.

Kılıçtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ecdadı hatırlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla sandık başına giderken böyle bir kıyafet tercih ettiğini belirtti.

Aydın’da bir çift, yerel yöneticilerini seçmek için yöresel efe kıyafetleriyle sandık başına gitti.

Güzelhisar Mahallesi’nde yaşayan Fatma Şeyma (24) ile Ozan Ancın (26) çifti, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için sandık başına gitti.

Efe kıyafetleri giyen çift, oylarını Yedieylül İlkokulu’ndaki sandıkta kullandı. İlgi odağı haline gelen Ancın çifti, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Elazığ’da da oy kullanan sahibinin yanında getirdiği köpek yavrusu “Bücür” ilgi odağı oldu.

Zeynep Çal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem evde bırakmaya gönlü el vermediği hem de hayvan haklarına dikkati çekmek için oy kullanmaya köpeğiyle geldiğini söyledi.

Dünyanın ‘en uzun genç kızı’ oyunu kullandı

Karabük’te yaşayan ve 213 santimetrelik boyuyla “dünyanın 18 yaş altı en uzun genç kızı” olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren, Weaver sendromu hastası Rumeysa Gelgi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu kullandı.

Ailesiyle Safranbolu ilçesindeki Emek Mahallesi’nde bulunan Altın Safran İlkokulu’na gelen Gelgi, oy verme işleminin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, dördüncü kez oy kullandığını söyledi.

Yeni seçilecek başkandan talepleri olduğunu belirten Gelgi, “Yeni seçilecek belediye başkanımızın özelikle engelliler için, benim gibi fiziksel kısıtlılığı bulunan insanlar için daha fazla faaliyet alanı oluşturmasını ve bu konuya yönelik çalışmalar yapmasını istiyorum.” diye konuştu.

Oy kullanmasının büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Gelgi, “Ben sürekli evden çıkan biriyim. O uygulamayı (seyyar sandık) herhalde evden çıkma imkanı bulunmayan daha ağır engeli olan vatandaşlarımız kullanıyordur diye düşünüyorum. 4 yıldır buraya gelmekten mutluyum.” dedi.