Haber

450 yıl boyunca devam edecek canlı yayın

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) 30 Mart’ta ‘plastik kirliliğine dikkat çekmek’ için 450 yıllık bir canlı yayın başlattı. Canlı yayın 30 Mart’taki dünya saati sırasında, birkaç şehir yetkilisi ve medya kuruluşunun da bulunduğu Lizbon’un ana meydanında başlatıldı.Canlı akış önümüzdeki 450 yıl boyunca veya plastik şişe ayrılıncaya kadar devam edecektir. 4 Nisan 2019, 9.50 AM AEST […]

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) 30 Mart’ta ‘plastik kirliliğine dikkat çekmek’ için 450 yıllık bir canlı yayın başlattı.

Canlı yayın 30 Mart’taki dünya saati sırasında, birkaç şehir yetkilisi ve medya kuruluşunun da bulunduğu Lizbon’un ana meydanında başlatıldı.Canlı akış önümüzdeki 450 yıl boyunca veya plastik şişe ayrılıncaya kadar devam edecektir.

4 Nisan 2019, 9.50 AM AEST tarihindeki canlı yayın ilerleme durumu:

Canlı akışın amacı, büyüyen plastik kirliliği sorunuyla ilgili farkındalığı arttırmak ve Birleşmiş Milletler çevre toplantısında kilit küresel liderlere sunulacak bir dilekçe için 400.000 imza toplamaktır.

WWF’ye göre, plastik kirliliği Akdeniz’de yüzen ve kumsallarında yayan atıkların yüzde 95’ini oluşturuyor.

Plastik kirliliği aynı zamanda, tüm deniz kaplumbağalarının yarısını, plastikler içmiş ve midelerinde plastik bulunan deniz kuşlarının yüzde 90’ı ile birlikte derinden etkilemektedir.

Medyayı ve halkın dikkatini çekmek için yaratılan yaratıcı canlı akış, 370.000’den fazla imzanın toplanmasına yardımcı oldu ve WWF’nin nihai hedefine yakın.

Kampanya Lizbon yaratıcı firma NOSSA tarafından yönetiliyor.

NOSSA’nın yaratıcı direktörü Nuno Cardoso şunları söyledi: “Kullanıcılar canlı yayına doğal olarak ilgi duyuyor. Bunun bir kanıtı, her gün daha fazla abone alan Twitch gibi sitelerin büyümesidir.

“Bu sebepten dolayı, bu araçta herkese plastiğin parçalanma sürecinin ne kadar yavaş olduğunu, onları hassaslaştırmak nedeninin etrafında daha fazla insan toplamak için ne kadar yavaş olduğunu gösterebileceğimizi gördük.”